Find the unit price.
?
For 7 dozen, you will pay $19.25.
?

A. $2.55 per dozen
B. $2.65 per dozen
C. $2.75 per dozen
D. $2.85 per dozen
E. $2.95 per dozen


Answer: C

Mathematics

You might also like to view...

Write the inequality using interval notation, and illustrate the inequality using the real number line.t ? 6

A. (6, ?)

B. [6, ?]

C. (6, ?]

D. [6, ?)

Mathematics

Find the values of the variables. = 

A. x = 4, y = 1, k = -7 B. x = -4, y = -1, k = 7 C. x = 4, y = -7, k = 7 D. x = 7, y = 5, k = -7

Mathematics

Write a general term an for the sequence. Assume that n begins with 1., . . .

A. an = 
B. an =  
C. an = 
D. an = 

Mathematics

Simplify.0.901 + 5.44 รท 0.02 

A. 317.05 B. 272.901 C. 28.101 D. 281.01

Mathematics