Find the unit price.
?
For 7 dozen, you will pay $19.25.
?
A. $2.55 per dozen
B. $2.65 per dozen
C. $2.75 per dozen
D. $2.85 per dozen
E. $2.95 per dozen
Answer: C
Mathematics
You might also like to view...
Write the inequality using interval notation, and illustrate the inequality using the real number line.t ? 6
A. (6, ?)
B. [6, ?]
C. (6, ?]
D. [6, ?)
Mathematics
Find the values of the variables. =
A. x = 4, y = 1, k = -7 B. x = -4, y = -1, k = 7 C. x = 4, y = -7, k = 7 D. x = 7, y = 5, k = -7
Mathematics
Write a general term an for the sequence. Assume that n begins with 1.,
,
,
, . . .
A. an =
B. an =
C. an =
D. an =
Mathematics
Simplify.0.901 + 5.44 รท 0.02
A. 317.05 B. 272.901 C. 28.101 D. 281.01
Mathematics