Find the unit price.$57.00 for 6 cassette tapes
A. $9.20 per cassette tape
B. $28.50 per cassette tape
C. $9.00 per cassette tape
D. $9.50 per cassette tape
Answer: D
Mathematics
You might also like to view...
Use L'Hospital's rule to find the limit.
A. 0 B. ? C. -? D. 1
Mathematics
Determine the amplitude and range of the function and sketch its graph.y = 3 sin x
A. amplitude: 3; range: [0, 3]
B. amplitude: 3; range: [0, 3]
C. amplitude: 3; range: [-3, 3]
D. amplitude: 3; range: [-3, 3]
Mathematics
Plot the points on the Cartesian coordinate system provided.A(5, 5), B(-4, 3)
A.
B.
C.
D.
Mathematics
Find the midpoint of the line segment that connects the given points.(3, 6) and (0, 2)
A. (3, 4)
B.
C. 3, 8)
D.
Mathematics