Find the unit price.
?
120 barrels cost $5,520.
?
A. $46 per barrel
B. $45 per barrel
C. $44 per barrel
D. $47 per barrel
E. $48 per barrel
Answer: A
Mathematics
You might also like to view...
Match the differential equation with the appropriate slope field.y' = (y + 3)(y - 3)
A.
B.
C.
D.
Mathematics
Find the mean of the list of data.42, 66, 41, 39, 81, 57, 92, 102
A. 64 B. 63 C. 66 D. 65 E. 67
Mathematics
Find the mass of the thin bar with the given density function?(x) = 5 + x2; for 0 ? x ? 1
A.
B. 5
C. 0
D. -2
Mathematics
Tell which set or sets the number belongs to: natural numbers, whole numbers, integers, rational numbers, irrational numbers, and real numbers.8.97
A. rational B. rational, real C. real D. natural, rational, real
Mathematics